Обчисліть об'єм кисню (н.у) який витратиться для повного згоряння целюлози масою 360 г! допоможіть

дам 100б

Ответы на вопрос

Отвечает Романова Софья.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(C6H1OO5) = 360 г

Найти:V(O2)- ?

Складемо РХР:

C6H10O5 + 6O2 = 6CO2+5H2O

M(C6H10O5) = 162 г/моль

Знайдемо кількість речовини целюлози:

n(C6H10O5) = m(C6H1OO5) /M(C6H1OO5) = 360/162 = 2,22 моль

З РХР бачимо, що n(C6H10O5) : n(O2) = 1 : 6 , тобто

n(C6H10O5) = 6n(O2)= 6 * 2,22 = 13,32 моль

Обчислимо об'єм кисню:

V(O2) = n(C6H10O5) * Vm = 13,32 * 22,4 = 298,37 л

Отвечает Котова Алина.

Ответ:

Для обчислення об'єму кисню, який витратиться для повного згоряння целюлози, ми спочатку повинні скласти реакцію згоряння целюлози.

Реакція згоряння целюлози в повній формі має вигляд:

C6H10O5 + 6O2 -> 6CO2 + 5H2O

За реакцією видно, що для повного згоряння однієї молекули целюлози (C6H10O5) необхідно 6 молекул кисню (O2). Враховуючи молярні маси:

Маса целюлози = 360 г

Молярна маса целюлози (C6H10O5) = 162.14 г/моль

Молярна маса кисню (O2) = 32 г/моль

Обчислимо кількість молей целюлози:

Моль целюлози = маса целюлози / молярна маса целюлози

Моль целюлози = 360 г / 162.14 г/моль

Обчислимо кількість молей кисню:

Моль кисню = 6 * Моль целюлози

Обчислимо об'єм кисню за нормальних умов (н.у) використовуючи ідеальний газовий закон:

V = Моль кисню * 22.4 л/моль

Підставимо значення:

Моль целюлози = 360 г / 162.14 г/моль

Моль кисню = 6 * Моль целюлози

V = Моль кисню * 22.4 л/моль

Виконаємо обчислення:

Моль целюлози = 360 / 162.14 = 2.22 моль

Моль кисню = 6 * 2.22 = 13.32 моль

V = 13.32 * 22.4 = 297.29 л

Отже, об'єм кисню, який витратиться для повного згоряння целюлози масою 360 г, дорівнює 297.29 л за нормальних умов

Объяснение: