Яка маса вуглекислого газу виділилась при горінні 64 г метанолу?


Ответы на вопрос

Отвечает Кришталь Соломійка.

Ответ:

При горінні метанолу утворюється вуглекислий газ та водень. Реакція горіння метанолу має наступний вигляд:

CH3OH + 1.5 O2 -> CO2 + 2 H2O

З цієї реакції видно, що 1 молекула метанолу утворює 1 молекулу CO2.

Молярна маса метанолу CH3OH дорівнює 32 г/моль.

Тому, щоб знайти масу вуглекислого газу, що виділився при горінні 64 г метанолу, потрібно спочатку знайти кількість молекул метанолу в 64 г:

n = m/M = 64 г / 32 г/моль = 2 моль

Отже, при горінні 2 моль метанолу утворюється 2 моль CO2.

Молярна маса CO2 дорівнює 44 г/моль.

Тому маса CO2, що виділилась при горінні 64 г метанолу, дорівнює:

m = n*M = 2 моль * 44 г/моль = 88 г

Отже, при горінні 64 г метанолу виділилося 88 г вуглекислого газу.

Объяснение: