1.Яку масу натрій хлориду можна добути в результаті взаємодії 46 г натрію з хлором? 2. Який об»єм

вуглекислого газу виділиться при горінні 24 г вуглецю (н.У.)Яка маса вуглекислого газу утвориться в результаті горіння? С Дано пожалуйста

Ответы на вопрос

Отвечает Найден Петя.

Ответ:1)Для отримання натрій хлориду потрібно реакцію проводити в такому співвідношенні:

2Na + Cl2 -> 2NaCl

Тобто на 2 молекули натрію (молярна маса Na = 23 г/моль) потрібна 1 молекула хлору (молярна маса Cl2 = 71 г/моль), яка містить 2 атоми. Отже, для 46 г натрію потрібно 46 г / 23 г/моль = 2 моля, і відповідно 1 моль Cl2.

Маса NaCl, яка утвориться, також буде 2 моля * молярну масу NaCl (NaCl = 23 + 35,5 = 58,5 г/моль) = 117 г.

2)При горінні вуглецю з утворенням CO2 реакція має наступний балансований вигляд:

C + O2 -> CO2

Тобто на 1 молекулу вуглецю потрібно 1 молекула кисню, а на 1 моль вуглецю (молярна маса С = 12 г/моль) - 1 моль кисню (молярна маса O2 = 32 г/моль). Отже, на 24 г вуглецю потрібно 24 г / 12 г/моль = 2 моля, і відповідно 2 моля O2.

Об'єм вуглекислого газу, який утвориться, можна визначити за допомогою закону Гей-Люссака: об'єм газу пропорційний кількості речовини при постійному тиску та температурі. Тому об'єм СО2, який утвориться, також буде 2 моля (закон пропорційності) * 22,4 л/моль (об'єм 1 моля газу за н.у.) = 44,8 л.

Маса СО2, яка утвориться, може бути знайдена зваживанням, з використанням молярної маси СО2 (CO2 = 12 + 2*16 = 44 г/моль). Тому маса СО2, яка утвориться, буде 2 моля * 44 г/моль = 88 г.

Объяснение: