1. З водню масою 20 г і 268,8 л хлору синтезували гідроген хлорид. Яка з двох речовин узята з

надлишком? Яку масу гідроген хлориду можна добути?

Ответы на вопрос

Отвечает Сурган Карина.

Ответ:

Знайдемо, яка з речовин узята з надлишком. Для цього треба перевести об’єм хлору у масу за умови н.у.:

1 л хлору має масу 3,16 г

Тому 268,8 л хлору має масу:

m = 268,8 л х 3,16 г/л = 850,848 г ≈ 850,8 г

Таким чином, маса хлору більша за масу водню (20 г), отже водень узятий з недостатком, а хлору потрібно більше. Знайдемо масу гідроген хлориду, який можна добути:

H2 + Cl2 → 2HCl

Молярна маса HCl = 1+35,5 = 36,5 г/моль

1 моль H2 дає 2 моля HCl, тому кількість молей HCl буде такою ж, як кількість молей Cl2.

m(H2) = 20 г, тому:

n(H2) = m(H2) / M(H2) = 20 г / 2 г/моль = 10 моль

Отже, n(Cl2) = n(HCl) = 10 моль. Маса HCl, яку можна добути:

m(HCl) = n(HCl) x M(HCl) = 10 моль x 36,5 г/моль = 365 г

Можна добути 365 г гідроген хлориду.