какую массу фенолята Na можно ожидать при действии 140г Naoh и 140г фенопа если выход продукта

реакции 90%

Ответы на вопрос

Отвечает Михеев Александр.

Ответ:

Для розрахунку маси феноляту Na, який утвориться при реакції, необхідно визначити кількість реагенту, що бере участь у реакції, і використати стехіометричні співвідношення.

1) Визначимо кількість молярних еквівалентів NaOH:

m(NaOH) = 140 г

M(NaOH) = 40 г/моль

n(NaOH) = m(NaOH) / M(NaOH) = 140 г / 40 г/моль = 3.5 моль

2) Визначимо кількість молярних еквівалентів фенопа:

m(феноп) = 140 г

M(феноп) = 94 г/моль

n(феноп) = m(феноп) / M(феноп) = 140 г / 94 г/моль = 1.49 моль

3) За стехіометричним співвідношенням між NaOH і фенолатом Na одна моль NaOH утворює одну моль фенолату Na:

n(NaOH) = n(фенолату Na)

4) Оскільки вихід продукту реакції становить 90%, то кількість молярних еквівалентів фенолату Na, що утвориться, буде дорівнювати 90% від кількості молярних еквівалентів NaOH:

n(фенолату Na) = 0.9 * n(NaOH) = 0.9 * 3.5 моль = 3.15 моль

5) Визначимо масу фенолату Na:

M(фенолату Na) = 68 г/моль

m(фенолату Na) = n(фенолату Na) * M(фенолату Na) = 3.15 моль * 68 г/моль = 214.2 г

Отже, очікувана маса фенолату Na після реакції становитиме близько 214.2 г.