1 обчисліть масову частку солі в розчині користуючись такими даними про його склад m(Na2so4)=22г.

m(H2O)=253г.   2 складіть рівняння реакції у повному та скороченому йонно-молекулярному вигляді MgCO3 + HNO3=....... Na2SO4+Pb(NO3)=..........

Ответы на вопрос

Отвечает Кот Толик.

1)Дано:

m(Na2SO4) = 22 г

m(H2O) = 253 г

Найти: w(р-ра)

Решение:

m(р-ра) = m(соли) +  m(Н2О) = 253 г + 22 г = 275 г

w(р-ра) = m(соли) ∙ 100% \ m(р-ра) = 22г ∙100%\275 г = 8 %

ответ: w(р-ра) = 8%

 

2)MgCO3 + 2HNO3 = Mg(NO3)2 + CO2↑ + H2O - молекулярне рівняння

MgCO3 + 2H[+] +2NO3[-] = Mg[2+] + 2NO3[-] + CO2↑ + H2O - Іонну повне рівняння

MgCO3 + 2H[+] = Mg[2+] + CO2↑ + H2O - Іонну скорочене рівняння

 

Na2SO4 + Pb(NO3)2 = 2NaNO3 + PbSO4↓ - молекулярне рівняння

2Na[+] +SO4[2-] + Pb[2+] +2NO3[-] = 2Na[+] + 2NO3[-] + PbSO4↓ - Іонну повне рівняння

Pb[2+] + SO4[2-] = PbSO4↓ - Іонну скорочене рівняння