Обчисліть об'єм газу (н.у.),що виділяється при взаємодії аміноетанової кислоти масою 15 г натрій

карбонатом?

Ответы на вопрос

Отвечает Бецгольд Миша.
2H2N-CH2-COOH + Na2CO3 = 2H2N-CH2-COONa + H2O + CO2
n(2H2N-CH2-COOH) = m / M = 15 / 75 = 0.2 моль
2n(CO2) = n(2H2N-CH2-COOH) = 0.1 моль
V(CO2) = Vм * n = 22.4 * 0.1 = 2.24 л
Ответт: 2.24 л