При спалюванні вуглеводню масою 4.2 г утворилось 13.2 г карбон (IV) оксиду і 5.4 г води. Відносна

густина парів вуглеводню за воднем - 2.9. Знайдіть молекулярну формулу вуглеводню.

Ответы на вопрос

Отвечает Бурмистрова Арина.
Приклад задачі: 
При спалювання вуглеводню масою 4,4 г одержали 13,2 г вуглекислого газу і 7,2 г води. Відносна густина його парів за воднем 22. визначте його істинну формулу.
Рішення задачі (задачі ідентичні тільки числа позамінюй!)

1. 
Складаємо схему рівняння реакції: СxНy + О2 → xСО2 + y/2Н2О 

2. За відносною густиною обчислюємо молярну масу вуглеводню М=22*2=44 г/моль

3.Зі схеми видно, що атоми Карбону з вуглеводню переходять у вуглекислий газ, а Гідрогену – у воду. Порівнявши кількості цих речовин, ми отримаємо відповідно співвідношення  атомів Карбону та Гідрогену у вуглеводні.

ν(СxНy)= 4,4г/44г/моль=0,1 мольν(СО2)= 13,2г/44г/моль=0,3 мольν(Н2О)= 7,2г/18г/моль=0,4 моль

  0,1моль       0,3 моль     0,4моль

СxНy + (x+y/4)О2 → xСО2 + y/2Н2О 

1 моль    3 моль   4 моль

х=3    y/2=4     y =8

С3Н– пропан
4. Перевіряємо, чи дана формула є істинною: М(С3Н8) = 44г/моль.
====================================================

Готово)))