У результаті спиртового бродіння глюкози утворився етанол масою 322 г. Яка маса глюкози підалася

бродіню? Який обєм карбону(lV) оксиду виділився при цьому?

Ответы на вопрос

Отвечает Ратанов Никита.
Дано:
m(C2H5OH)= 322 г
Знайти:
m(C6H12O6)-?
V(CO2)-?

M(C6H12O6)= 180 г/моль
M(C2H5OH)=46 г/моль
Vm= 22,4 г/моль
n(C2H5OH) = m/M = 322 г/46 г/моль = 7 моль
С6Н12О6 ⇒ 2С2Н5ОН + 2СО2
З  рівняння реакції слідує, що n(C6H12O6)=1/2n(C6H12O6) та
n(CO2)=n(C2H5OH)= 7 моль
n(C6H12O6)= 1/2*7 моль = 3,5 моль
m(C6H6O6) = n*M = 3,5 моль*180 г/моль = 630 г
V(CO2) = n*Vm = 7 моль*22,4 л/моль = 156,8 л

Відповідь: 630 г; 156,8 л