Густина суміші метану та кисню становить 1,2 г/л. Визначьте об‘ємну частку метану в суміші,


Ответы на вопрос

Отвечает Пономарева Ляля.

Середня молярна маса газової суміші М(сер. газ. сум) дорівнює сумі добутків молярної маси газу на його мольну частку (χ) (чи об’ємну частку (φ)) в складі газової суміші:

М (сер. газов. суміші) = М1 φ1 +М2 φ 2+…

Знайдемо М (середню газов. суміші): 1 л важить 1,2 г, а 22,4 л(1 моль) важить- х,

х=22,4*1,2=26,88 г/моль

Позначаємо частку СН4 (φ1)через х, тоді частка кисню (φ 2)буде 1-х.

М (сер. газов. суміші)=М(СН4)*х+М(О2)*(1-х)=16х+32*(1-х)=16х+32-32х=26,88;

16х=5,12; х=0,32 (об‘ємна частка СН4 0,32 або 32%)