При спалюванні 0,28 г утворився карбон оксид кількістю речовини 0,02 моль.Виведіть формулу сполуки,

якщо відомо що 1 г її за нормальних умов займає об'єм 800 мл

Ответы на вопрос

Отвечает Есауленко Вика.

Знаходимо молярну масу речовини М=1*22,4/0,8=28 г/моль

Знаходимо кількість речовини n= m/М=0,28/28=0,01 моль

Запишемо відношення кількостей речовин  

n реч: n СО2 = 0,01 : 0,02=1: 2(це коеф в рівнянні )

СхНу + (х+у/4)О2=хСО2 + у/2Н2О

СхНу + (х+у/4)О2=2СО2 + Н2О, в речовині 2С, знаходимо скільки Н

М(С2)=12*2=24, 28-24=4, 4Н,  С2Н4 етен