Обчисліть об'єм водню що виділиться під час взаємодії натрію масою 11,5 г з водою


Ответы на вопрос

Отвечает Alieva Ela.

Дано:

m(Na)=11.5 г

Знайти:

V(H2)-?

Розв'язок.

M(Na)=23 г/моль

n(Na)= m/M = 11,5 г/23 г/моль = 0,5 моль

Vm = 22,4 л/моль

2Na + 2H2O = 2NaOH + H2

З рівняння реакції бачимо, що n(H2)=0,5n(Na)

n(H2) = 0,5*0,5 моль = 0,25 моль

V(H2)=n*Vm = 0,25 моль*22,4 л/моль = 5,6 л

Відповідь: 5,6 л