Укажіть кількість речовини натрієвої солі в 200 г мила, масова частка натрій стеарату в якому

становить 61,2 %.

Ответы на вопрос

Отвечает Каплий Варя.

Дано:

m(мила) = 200 г

ω(С₁₇Н₃₅СОONa) = 61,2% или 0,612

Знайти:

n(С₁₇Н₃₅СОONa)-?

Розв'язок.

m(С₁₇Н₃₅СОONa) = m(мила)*ω(С₁₇Н₃₅СОONa)

m(С₁₇Н₃₅СОONa) = 200 г*0,612 = 122,4 г

М(С₁₇Н₃₅СОONa) = 306 г/моль

n(С₁₇Н₃₅СОONa) = m(С₁₇Н₃₅СОONa)/M(С₁₇Н₃₅СОONa)

n(С₁₇Н₃₅СОONa) = 122,4 г/306 г/моль = 0,4 моль

Відповідь: 0,4 моль