( UA ) При 0 градусів і 896 мм. рт. ст 1 моль азоту займає об'єм 19 л. Який об'єм буде займати за

нормлаьних умов ? ( RU ) При 0 градусов и 896 мм. рт. ст. 1 моль азота занимает объем 19л. Какой объем будет занимать при нормальных условиях ?

Ответы на вопрос

Отвечает Логинов Матвей.

Відповідь:

V2 = 15,9 л.

Пояснення:

Нормальні умови — значення тиску й температури, для яких заведено приводити результати фізичних і хімічних експериментів з метою спрощення порівняння між ними. IUPAC визначає нормальний тиск у 100,0 кПа і температуру 0 °C (273,15 К).

896 мм рт. ст. = 119456,8 Па

Дано:

V1 = 19 л

p1 = 100 кПа = 100000 Па

T1 = T2 = const

p2 = 119456,8 Па

Знайти:

V2 — ?

Розв'язання:

За законом Бойля–Маріота при незмінній температурі та кількості речовини тиск ідеального газу обернено пропорційно до його об'єму:

p1V1 = p2V2

або

p2 / p1 = V1 / V2

V2 = p1 × V1 / p2 = 100000 × 19 / 119456,8 = 15,9 л