Обчислити об'єм газу, що виділяється при взаємодії алюмінію з 1/2 моль хлоридної кислоти


Ответы на вопрос

Отвечает Кокоулин Максим.

Дано:

n (HCl) = 1/2 моль = 0,5 моль

Знайти:

V (газу) ?

Розв'язання:

2Al + 6HCl → 2AlCl3 + 3H2

Складемо пропорцію:

0,5 / 2 = X / 3 × 22,4

0,5 / 2 = X / 67,2

X = 0,5 × 67,2 / 2 = 16,8 л

Відповідь: V (газу; HCl) = 16,8 л.