1. Закінчіть рівняння реакції, вкажіть суму коефіцієнтів: а)Al2O3 + HNO3 = д) Na2O + H3PO4 = б)

Ва + Н3РО4 = е) BaO + H2S = в) CuO + HNO3 = є) LiOH + H2SO4 = г)Fe(OH)3 + HCl = ж) Ca(OH)2 + HBr = 2. Допишіть рівняння можливих реакцій і розставте коефіцієнти а) Mg + H2SO4 = б) Na + HCl = в) Ca + H3PO4 = г) Hg + HBr = д) Cu + HCl = е) Al + HBr =

Ответы на вопрос

Отвечает Ржавина Дарья.

Ответ:

Объяснение:

1) Al2O3 + 6HNO3 =2 Al(NO3)3 + 3H2O    (1+6+2+3=12)

3Ba + 2H3PO4 = Ba3(PO4)2 +3 H2 (3+2+1+3=9)

CuO + 2HNO3 = Cu(NO3)2 + H2O   (1+2+1+1=5)

Fe(OH)3 + 3HCl = FeCl3 + 3H2O   (1+3+1+3=8)

3Na2O + 2H3PO4 = 2Na3PO4 +3 H2O (3+2+2+3=10)

BaO + H2S = BaS + H2O (1+1+1+1=4)

2LiOH + H2SO4 = Li2SO4 + 2H2O    (2+1+1+2= 6)

Ca(OH)2 + 2HBr = CaBr2 + 2H2O   (1+2+1+2=6)

2) Mg + H2SO4 = MgSO4 + H2

2Na + 2HCl = 2NaCl + H2

3Ca + 2H3PO4 = Ca3(PO4)2 +3H2

Hg + HBr = реакция не идёт

Cu + HCl = реакция не идёт

2Al + 6HBr = 2AlBr3 + 3H2