Завдання 1. Приготувати розчин масою 140 г з масовою часткою розчиненої речовини 15%. За умовою

визначте масу солі та води необхідних для приготування розчину( оформити як задачу). На терезах зважте потрібну масу солі та пересипте її у хімічний стакан. За допомогою мірного циліндра виміряйте потрібний об’єм води та змішайте його з сіллю. Одержаний розчин перемішайте. Завдання 2. Обчисліть масову частку солі в розчині, якщо в 90 мл води розчинили 10 г солі. ( оформити як задачу).

Ответы на вопрос

Отвечает Bezrodnaya Alina.

Ответ:

Объяснение:

1. Дано:

m(розч.) = 140 г

ω(солі) = 15% або 0,15

Знайти:

m(солі) - ?

m(H2O) - ?

Розв'язок.

m(солі) = m(розч.)*ω(солі) = 140 г*0,15 = 21 г

m(H2O) = m(розч.) - m(солі) = 140 г - 21 г = 119 г

V(H2O) = m(H2O)/ρ(H2O) = 119 г/1 г/мл = 119 мл

На терезах зважуємо 21 г солі, переносимо її у хімічний стакан, за допомогою мірного циліндра виміряємо 119 мл води і змішуємо її з сіллю, перемішуємо скляною палочкою до повного розчинення солі.

Відповідь: 21 г солі та 119 г води

2.

Дано:

V(H2O) = 90 мл

m(солі) = 10 г

Знайти:

ω(солі) - ?

Розв'язок.

ρ(Н2О) = 1 г/мл

m(H2O) = ρ(H2O)*V(H2O) = 90 мл*1 г/мл =90 г

m(розч.) = m(солі) + m(H2O) = 10 г + 90 г = 100 г

ω(солі) = m(солі)/m(розч.) = 10 г/100 г = 0,1 або 10%

Відповідь: 10%