1.Знайти масу карбонату кальцію який утворився при взаємодії 4 л оксиду вуглецю з гідроксидом

кальцію 2.Обчислити об єм газу, який виділився при взаємодії Al з 0.7 моль сульфатної кислоти 3.Добути всіма можливими способами ортофосфат натрію .

Ответы на вопрос

Отвечает Корнева Дарья.

Ответ:

Объяснение:

1. Дано:

n(Ca(OH)2) = 4моль

-----------------------------

m(CaCO3)-?

Решение:

Сa(OH)2 + CO2 = CaCO3 + H2O

Определяем количество вещества карбоната кальция. По уравнению реакции

n(CaCO3) = n(Ca(OH)2) = 4моль

m(CaCO3) = n x M = 4моль х 100г/моль = 400г

2. (Просто подставь 0,7)Дано:

n (HCl) = 1/2 моль = 0,5 моль

Знайти:

V (газу) — ?

Розв’язання:

2Al + 6HCl → 2AlCl3 + 3H2

Складемо пропорцію:

0,5 / 2 = X / 3 × 22,4

0,5 / 2 = X / 67,2

X = 0,5 × 67,2 / 2 = 16,8 л

Відповідь: V (газу; HCl) = 16,8 л.

3.  1)6Na +2 H3PO4 =2 Na3PO4 +3 H2  - реакция взаимодействия натрия с ортофосфорной кислотой

2) 3NaOH + H3PO4= Na3PO4 + 3H2O  взаимодействие гидроксида натрия с ортофосфорной кислотой

3) 6NaOH + Р2О5=2 Na3PO4 + 3H2O взаимодействие оксида фосфора с гидроксидом натрия

4) 3Na2СО3 + 2H3PO4 = 2Na3PO4 + 3H2O +3СО2