обчисліть, коли утвориться більше водню: у результаті взаємодії сульфатної кислоти з магнієм масою

10г чи з цинком масою 10г

Ответы на вопрос

Отвечает Коченков Семён.
Спочатку запишемо рівняння реакцій.
Mg+ H2SO4 =MgSO4 +H2
Zn +H2SO4 =ZnSO4 +H2
Тепер розраховуємо кількість речовини Магнію та Цинку за формулою n= m/M, отже 10г/24г/моль, це 0,4 моль речовини, і 10г/65г/моль - 0,15 моль речовини. Отже, при взаємодії Магнію з сульфатною кислотою утворюється більше водню