!!!50 БАЛІВ!!! ТЕРМІНОВО Розчин хлоридної кислоти масою 400г з масовою часткою кислоти 25%

взаємодіє з кальцій оксидом. Яка маса солі при цьому утвориться?

Ответы на вопрос

Отвечает Чаус Юля.

Ответ:

CaO + 2HCl = CaCl2 + H2O

по уравнению реакции n(CaCl2) = 1/2 n(HCl)

Масса чистой HCl, вступившей в реакцию = 100 г (25%)

n(HCl) = m/M = 100/36,5 = 2.74 моль

n(CaCl2) = n(HCl) / 2 = 1.37 моль

M(CaCl2) = 56 г/моль

m (CaCl2) = 0,5 * 56 = 28 г

Ответ: Получилось 28 г хлорида кальция.