СРОЧНО!!!!!!!!!! 1. Позначте формулу сполуки, що належить до оксидів: A Fe(OH)3; Б Mg(OH)2; В

Zn(NО3)2; Г CuO. 2. Позначте ряд, що утворений лише з формул кислот: A NaCl, НС1, КОН; Б НС1, HNО3, Н2СО3; В MgSО4, K2S, А1С13; Г КОН, NaCl, HC1. 3. Позначте формулу сполуки, яка при взаємодії з водою утворює луг: А СО2; Б А12О3; В SО3; Г К2О. 4. Позначте кислотний оксид: A СО; Б FeO; В СаО; Г Р2О5. 5. Позначте пару речовин, що реагують між собою: А НС1 + H2SО3; Б ZnO+ Н2SО4; В FeCl3+ NaС1; Г SО2+ CО2. 6. Позначте рівняння реакції сполучення: A 2HgO = 2Hg +О2↑; Б S + О2 = SО2↑ ; В CaCО3= CaO+ CО2↑; Г 6CО2+ 6H2О=C6H12О6+ О2↑. ІІ рівень (по 1 балу) Завдання з вибором кількох правильних відповідей 7. З якими речовинами буде реагувати хлоридна кислота: А CaO; Б SО3 ; В Fe; Г А12О3. 8. Установіть відповідність між схемами реакцій та формулами одного з ре­агентів: А ... + О2→Р2О5; 1 Н3РО4; Б ... + Н2О→ Н3РО4; 2 Р; В ... + Н3РО4→Mg3(PО4)2+H2О; 3 MgO; Г... + Н3Ро4→Mg3(PО4)2+H2. 4 Р2О5; 5 Mg 9. Установіть генетичний ланцюжок добування солі, проставивши цифри від 1 до 4: А Р; Б Na3PО4; В Р205; Г Н3РО4 10. Складіть рівняння реакцій, за допомогою яких можна здійснити такі пере­творення: S →Y →SO3→H2SО4→BaSO4. У відповіді вкажіть відносну молекулярну масу речовини Y. 11. Який об’єм за нормальних умов займе 2 моль нітроген (ІІ) оксид? 12. Обчисліть, коли утвориться більше водню: у результаті взаємодії суль­фатної кислоти з магнієм масою 10 г чи з цинком масою 10 г.

Ответы на вопрос

Отвечает Рукосуева Алёна.

Відповідь:

1. Позначте формулу сполуки, що належить до оксидів:

2; Г CuO.

2. Позначте ряд, що утворений лише з формул кислот:

Б НС1, HNО3, Н2СО3;

3. Позначте формулу сполуки, яка при взаємодії з водою утворює луг:  Г К2О.

4. Позначте кислотний оксид:

Г Р2О5.

5. Позначте пару речовин, що реагують між собою:

;Б ZnO+ Н2SО4;

6. Позначте рівняння реакції сполучення:

; Б S + О2 = SО2↑ ;

7. З якими речовинами буде реагувати хлоридна кислота:

А CaO;  ; В Fe; Г А12О3.

8. Установіть відповідність між схемами реакцій та формулами одного з ре­агентів:

А ... + О2→Р2О5;                                  2 Р;

Б ... + Н2О→ Н3РО4;                                4 Р2О5;

В ... + Н3РО4→Mg3(PО4)2+H2О;            3 MgO;

Г... + Н3Ро4→Mg3(PО4)2+H2                    5 Mg

9. Установіть генетичний ланцюжок добування солі, проставивши цифри від 1 до 4:

А Р;  1

Б Na3PО4;  4

В Р205;   2

Г Н3РО4   3

10. Складіть рівняння реакцій, за допомогою яких можна здійснити такі пере­творення:

S +O2 →SO2

2SO2+O2=2SO3

H2O+SO3→H2SО4

H2SO4+BaO=BaSO4. +H2O

М(SО2)=64г/моль

11. Який об’єм за нормальних умов займе 2 моль нітроген (ІІ) оксид?

V(NO)=2*22,4=44,8л

12. Обчисліть, коли утвориться більше водню: у результаті взаємодії суль­фатної кислоти з магнієм масою 10 г чи з цинком масою 10 г.

H2SO4+Mg=MgSO4+H2

M)Mg)=24г/моль

n(Mg)=10/24=0,42

nMg:n(H2)=1:1

n(H2)=0,42моль

V(H2)=0,42*22,4=9,408л

H2SO4+Zn=ZnSO4+H2

M(Zn)=65г/моль

n(Zn)=10/65=0,15моль

nZn:n(H2)=1:1

n(H2)=0,15моль

V(H2)=0,15*22,4=3,36л

Більше водню утвориться при взаємодії кислоти з магнієм 9,408л

Пояснення: