Кисень, одержаний під час розкладання меркурій(ІІ) оксиду, витратили на спалювання сірки масою 48 г

у результаті чого утворився сульфур(VI) оксид. Обчисліть масу (г) меркурій(ІІ) оксиду, що розклався

Ответы на вопрос

Отвечает Назарова Диана.

Дано:

HgO =

S + O2

m(SO3) = 48 г

Знайти: m(HgO)-?

Розв'язання:

         х л      48 г

2S + 3O2 = 2SO3

     3*22,4=  2*80=160 г

     =67,2 л

\frac{x}{67,2} = \frac{48}{160}

V(O2) = \frac{67,2*48}{160} = 20,16 л

x г                    20,16 л

2HgO = 2Hg + O2

2*217=434 г     22,4 л

\frac{x}{434}=\frac{20,16}{22,4}

m(HgO)=\frac{434*20.16}{22.4} =  390,6 г

Відповідь: 390,6 г HgO