50 БАЛЛОВ Обчисліть об'єм Карбон(2) оксиду(н.у.),необхідний для повного відновлення Ферум(3) оксиду

масою 320г.

Ответы на вопрос

Отвечает Андрієнко Даня.

Ответ:

Дано: 134,4 л

m(Fe₂O₃)=320 г

V(CO)-?

Объяснение:

M(Fe₂O₃) = 56*2+16*3 = 160 г/моль

n(Fe₂O₃) = m/M = 320 г/160 г/моль = 2 моль

Складаємо РХР:

Fe₂O₃ + 3CO = 2Fe + 3CO₂

З РХР бачимо, що n(CO)=3n(Fe₂O₃)

n(CO) = 3*2 моль = 6 моль

Vm 22,4 л/моль

V(CO) = n(CO)*Vm = 6 моль*22,4 л/моль = 134,4 л

Відповідь: 134,4 л