Решите пожалуйста эти 2 задачи с полным ответом , если на пишите фигню забаню!!! 1)Визначити

масову частку сахарози в розчині, який отримали при змішуванні 250мл води та сахарози масою 50г. 2)Порівняйте масову частку Карбону в молекулах етанолу та глюкози.​

Ответы на вопрос

Отвечает Жеткергенова Альбина.

Ответ:

Объяснение:

1)

Дано:

m(C₁₂H₂₂O₁₁) = 50 г

V(H₂O) = 250 мл

ω(C₁₂H₂₂O₁₁) - ?

Розв'язок.

Знаходимо масу води:

m(H₂O) = ρ(H₂O)*V(H₂O) = 1 г/мл*250 мл = 250 г

Знаходимо масу розчину сахарози:

m(p-ну) = m(C₁₂H₂₂O₁₁) + m(H₂O) = 50 г + 250 г = 300 г

Визначаємо масову частку сахарози в розчині:

ω(C₁₂H₂₂O₁₁) = m(C₁₂H₂₂O₁₁)/m(p-ну) = 50 г/300 г = 0,1667 або 16,67%

Відповідь: 16,67%

2)

Формула етанолу - С₂Н₆О; М(С₂Н₆О) = 2*12+6*1+16 = 46 г/моль

ω(С) = 24/46 = 0,5217 або 52,17%

Формула глюкози С₆Н₁₂О₆; М(С₆Н₁₂О₆) = 6*12+12*1+6*16 = 180 г/моль

ω(С) = 6*12/180 = 0,4 або 40%

Згідно розрахунків масова частка Карбону в молекулі етанолу становить 52,17%, а в молекулі глюкози - 40%, тобто на 12,17% менше ніж в молекулі етанолу.