Алюміній масою 10,8 г розчинили в хлоридній кислоті.обчисліть масу утвореної солі та об'єм

одержаного газу(н.у)

Ответы на вопрос

Отвечает Нурк Даша.

2Аl + 6HCl = 2AlCl3 + 3H2

n(Al)=10,8/27=0,4 моль

n(Al)=n(AlCl3)=0,4 моль

m(AlCl3)=0,4×(27+35,5×3)=53,4 г

n(Al)/2=n(H2)/3

3×n(Al)=2×n(H2)

n(H2)=1,2/2=0,6 моль

V(H2)=0,6 моль × 22,4 литр/моль = 13,44л

Ответ -- 53,4 г и 13,44 л