3. Чи однакові маси та об'єми (за однакових умов) мають 1,5 моль со, і 1,5 моль 0,? Відповідь

підтвердьте розрахунками.​

Ответы на вопрос

Отвечает Корепанов Савелий.

Ответ:Відомо: n(СО2)=1,5 моль; n(О2)=1,5 моль;

Знайти: m(СО2)-?; V(СО2)-?; m(О2)-?; V(O2)-?

Розв’язання:

З формули n=m/M, де M=Mr г/моль, знаходимо масу m=n•M.

Mr(CO2)=Ar(C)+2•Ar(O)=12+2•16=44, M(CO2)=44 г/моль.

m(CO2)=1,5 моль •44 г/моль = 66 г

Mr(O2)=2•Ar(O)=2•16=32, M(O2)=32 г/моль.

m(O2)=1,5 моль •32 г/моль = 48 г

m(CO2)>m(O2)

З формули n=V/VM, де VM – постійна величина і за н.у. дорівнює 22,4 л/моль, знаходимо об'єм V=n•VM

V(CO2)=1,5 моль • 22,4 л/моль=33,6 л

V(O2)=1,5 моль • 22,4 л/моль=33,6 л

V(CO2)=V(O2)

Объяснение:Відповідь: об'єми однакові, а маси - ні.