Обчисліть обєм озону масою 9,6 г за нормальних умов.


Ответы на вопрос

Отвечает Рябовол Юля.

Дано:

m(O3)= 9,6 г

Знайти: V(O3)- ?

Розв'язок:

1) Знаходимо кількість речовини:

n =  \frac{m}{mr}

Mr(O3)= 3×16= 48 г/моль

n =  \frac{9.6}{48}  = 0.2

2) Знаходимо об'єм:

v = n \times vm

v = 0.2 \times 22.4 = 4.48

22,4 л/моль - це молярний об'єм (за нормальних умов).

Для правильності перевіримо:

л= моль × л/моль; молі скорочуються, залишаються л; л=л.