Обчислити масу солі, що утворюється при взаємодії натрію масою 23 грами з хлоридною кислотою.


Ответы на вопрос

Отвечает Nosova Daria.

Дано:

m(Na)= 23 г

Найти:

m(NaCl)-?

Решение:

2Na+2HCl=2NaCl+H2

n(Na)=m/M=23 г : 23 г/моль= 1 моль

M(Na)= 23 г/моль

n(Na)=n(NaCl)= 1 моль

m(NaCl)=n*M= 1 моль*58,5 г/моль= 58,5 г

M(NaCl)=23+35,5=58,5 г/моль

Ответ: m(NaCl)= 58,5 г