Меркурій (3)оксид масою 4,34г відновили до металічної ртуті. Який об'єм, маса та кількість речовини

водню витратили?

Ответы на вопрос

Отвечает Poluektov Alexander.

скорее всего ты хотел написать оксид ртути (II), а не 3.

HgO + H2 --> H2O + Hg

 1      :    1    :       1    :    1

4,34г

M(HgO)= 200,6 + 16 = 216,6г/моль

n(HgO)= 4,34г / 216,6г/моль ≈ 0,02моль

n(HgO) = n(H2)

V(H2)= 22,4дм3/моль * 0,02моль ≈ 0,45дм3

M(H2)= 2г/моль

m(H2)= 0,02моль * 2г/моль = 0,04г

n(H2)= 0,02моль

m(H2)= 0,04г

V(H2)= 0,45дм3