1. Хімічна формула соди – Na 2 CO 3 . Зазначте: а) якісний і кількісний склад молекули б)

молекулярну масу соди 2. Обчисліть відносні молекулярні маси таких речовин: HCl, К 2 SO 4 , AlCl 3 , Al 2 (SO 4 ) 3 , Na 2 S, NH 3

Ответы на вопрос

Отвечает Бондаренко Максим.

Ответ:

Объяснение:

1. Na2CO3

а)

якісний: складається із атомів Na, C, O

кількісний: складається із 2 атомів Натрію, 1 атому Карбону і 3 атомів Оксигену

б) М(Na2CO3) = 23 * 2 + 12 + 16 * 3 = 106

2.

Мr(HCl) = 1 + 35 = 36

Мr(К2SO4) 39 * 2 + 32 + 16 * 4 = 174

Мr(AlCl3) = 27 + 35 * 3 = 132

Мr(Al2(SO4)3) = 27 * 2+ (32 + 16 * 4) * 2 = 246

Мr(Na2S) = 23 * 2 + 32 = 78

Мr(NH) = 14 + 1 = 15