При взаємодії цинку з 64 г сірки утворилось 194 г сульфіду цин- ку ZnS. Яка маса цинку

прореагувала? Написати рівняння реак- ції.​

Ответы на вопрос

Отвечает Рябина Катерина.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(S) = 64 г
m(ZnS) = 194 г

Найти: m(Zn) - ?

Згідно закона збереження маси речовин, маси що вступили в хімічну реакцію, дорівнює масі речовин, що утворилися.

Складемо РХР:

64г       х г        194 г

S    +     Zn  =    ZnS

М(S) = 32 г/моль  M(Zn) = 65 г/моль    M(ZnS) = 97 г/моль

Знайдемо кількість речовини:

n(S) = m(S)/М(S) = 64/32 = 2 моль

n(ZnS) = m(ZnS)/ M(ZnS) = 194/97 = 2 моль

Так як кількість речовин однакова рахуємо по любої речовині

Звідси маємо:

m(Zn) = n(ZnS) * M(Zn) = 2 * 65 = 130 г