В реакцію із сіркою вступило 112 г заліза. Яка маса сірки прореагувала із залізом і яка маса Ферум

сульфіду(FeS) утворилася?​

Ответы на вопрос

Отвечает Завьялова Катя.

Відповідь:

Запишемо збалансовану реакцію між залізом та сіркою:Fe + S -> FeSЗа законом збереження маси маса продуктів реакції повинна дорівнювати масі реагентів. Задача полягає у тому, щоб визначити масу сірки, що прореагувала з залізом, і масу утвореного FeS.Визначення маси сірки:Записуємо баланс реакції:Fe + S -> FeS1 моль Fe = 56 г

1 моль S = 32 гМаса 112 г Fe дорівнює 2 молям Fe:2 моля Fe = 2 × 56 г = 112 гЗ рівняння видно, що на 1 моль Fe необхідна 1 моль S, тому для 2 молей Fe потрібно 2 молі S.Отже, маса S, що прореагувала з Fe:2 моля S = 2 × 32 г = 64 гВизначення маси FeS:З рівняння видно, що на 1 моль FeS потрібно 1 моль Fe та 1 моль S.2 моля FeS утворюються з 2 молей Fe та 2 молей S:2 моля FeS = 2 × 88 г = 176 гОтже, маса утвореного FeS дорівнює 176 г.

Пояснення: