Знайти молекулярну формулу алкіна,якщо його густина за н.у 2,41 г/л


Ответы на вопрос

Отвечает Журавель Владимир.

Ответ:

d = PM/RT

де d - густина за н.у (2.41 г/л), P - тиск за н.у (1 атм), M - молярна маса шуканого алкіну, R - універсальна газова стала (0.0821 л·атм/(моль·K)), T - температура за н.у (273 К).

Підставляємо в формулу відомі значення та отримуємо:

M = dRT/P = 2.41 г/л * 0.0821 л·атм/(моль·K) * 273 K / 1 атм = 48.18 г/моль

Отже, молярна маса алкіну дорівнює 48.18 г/моль. Щоб знайти його молекулярну формулу, потрібно знайти кількість атомів водню та вуглецю в молекулі алкіну. Це можна зробити за допомогою молярних відношень елементів. Нехай молекулярна формула алкіну має вигляд CxHy. Тоді:

молярна маса алкіну: M = 2x(MC) + y(MH), де MC та MH - молярні маси вуглецю та водню відповідно.

молекулярна маса алкіну: M = 48.18 г/моль

молярні відношення вуглецю та водню: x:y = MC/MH

З цих співвідношень можна скласти систему рівнянь та знайти значення x та y:

48.18 = 2x(12.01) + y(1.01)

x:y = 12.01/1.01

Розв'язуючи цю систему, отримаємо x = 3 та y = 4. Таким чином, молекулярна формула алкіну дорівнює C3H4.

Объяснение: