Яку масу аніліну можна добути з 24,6 г нітробензену?​


Ответы на вопрос

Отвечает Липа Даша.

Відповідь:

Для розв'язання цього завдання необхідно використати хімічну реакцію редукції нітробензену до аніліну. У цій реакції нітробензен перетворюється на анілін за допомогою гідрогену та каталізатора. Молекулярна маса нітробензену дорівнює 123,11 г/моль, а молекулярна маса аніліну - 93,13 г/моль.

Реакція має наступний вигляд:

C6H5NO2 + 3H2 → C6H5NH2 + 2H2O

За рівнянням реакції видно, що 1 моль нітробензену реагує з 3 молями водню, щоб утворити 1 моль аніліну. Тому, щоб знайти масу аніліну, яку можна отримати з 24,6 г нітробензену, ми повинні спочатку визначити, скільки молей нітробензену міститься в 24,6 г.

Маса однієї молі нітробензену (молярна маса) дорівнює 123,11 г/моль. Тому кількість молей нітробензену, яка міститься в 24,6 г, можна обчислити за формулою:

n = m/M

n = 24,6 г / 123,11 г/моль = 0,2 моль

За рівнянням реакції видно, що 1 моль нітробензену утворює 1 моль аніліну. Тому маса аніліну, яку можна отримати з 24,6 г нітробензену, може бути обчислена за формулою:

m = n*M

m = 0,2 моль * 93,13 г/моль = 18,63 г

Отже, можна отримати 18,63 г аніліну з 24,6 г нітробензену.

Пояснення:g