Знайдіть суму перших п'яти членів геометричноï прогресії якщо b5=16; b8=1024


Ответы на вопрос

Отвечает Макарова Аня.
1)b8=b5*q^3
16*q^3=1024 |/16
q^3=64
q=4

2)b5=b1*q^4
b1*256=16 |/16
b1=1/16

3) S5=(b1*(1-q^n))/(1-q)
 s5= (1/16*(1-4^5))/(1-4)
s5=(1/16*(1-1024))/(-3)
s5=(1/16*(-1023))/(-3)
 
Дальше сам, ибо тут не решишь нормально