Сума двох сторін трикутника =16см а кут між ними-120 градусів знайдіть меншу з цих сторін якщо

третя сторона трикутника= 14 см. З поясненням будь ласка

Ответы на вопрос

Отвечает Солженицын Владимир.
Нехай ABC - заданий трикутник. АВ+ВС=16 см, \angle ABC=120а, АС = 14 см.

Застосуємо теорему косинусів:
AC^2=AB^2+BC^2-2AB\cdot BC\cdot \cos120а\\ \\ AC^2=AB^2+BC^2-2AB\cdot BC\cdot (-0.5)\\ \\ AC^2=AB^2+BC^2+AB\cdot BC\\ \\ AC^2=AB^2+2AB\cdot BC+BC^2-AB\cdot BC\\ \\ AC^2=(AB+BC)^2-AB\cdot BC

Оскільки за умовою AB+BC = 16 см і АС = 14 см, то маємо

14^2=16^2-AB\cdot BC\\ \\ 16^2-14^2=AB\cdot BC\\ \\ (16-14)\cdot(16+14)=AB\cdot BC\\ \\ 2\cdot 30=AB\cdot BC\\ \\ 60=AB\cdot BC

Розв'язавши систему рівнянь
  \displaystyle \left \{ {{AB+BC=16} \atop {AB\cdot BC=60}} \right.
дістанемо, що
AB=10 ;\,\,\,\, BC=6
або
AB=6 ;\,\,\,\,\,\, BC=10

Найменша сторона буде 6
Отвечает Вандышев Макс.
A+b=16см,с=14cм,<C=120
c²=a²+b²-2abcosC
196=a²+(16-a)²-2a(16-a)*(-1/2)
a²+256-32a+a²+16a-a²-196=0
a²-16a+60=0
a1+a2=16 U a1*a2=60
a1=6см⇒b1=10см
a2=10см⇒b2=6см
Ответ наименьшая сторона равна 6см