Знайдіть суму п*яти перших членів геометричної прогресії, якщо b четверте=6, b дев*яте= 192


Ответы на вопрос

Отвечает Рура Артём.

b4=6

b9=192

S5-?

bn=b1*q^(n-1)

 

b1*q^3=6

b1*q^8=192

 

b1=6/q^3

(6/q^3)*q^8=192

6q^5=192

q^5=32

q=2

b1=6/2^3=6/8=3/4

 

Sn=(b1(q^n -1))/(q-1)

S5=(3/4*(2^5 -1))/(2-1)=93/4