Знайдіть суму всіх натуральних чисел кратних 5 і не більших 450 Відповідь з розв'язком!


Ответы на вопрос

Отвечает Яцкевич Роман.

Ответ:

22 275

Объяснение:

сума всіх натуральних чисел кратних 5 і не більших 450 - сумма членів арифметичної прогресії з першим членом 5, різницею 5 і останнім членом 450

a_1=5;d=5;a_n=450

a_n=a_1+(n-1)*d

5+(n-1)*5=450

1+n-1=90

n=90

S_n=\frac{a_1+a_n}{2}*n

S_{90}=\frac{5+490}{2}*90=22 275