Знайдіть номер члена арифметичної прогресії 7,2; 7,5; 7,8;..., який дорівнює 10,2. ​


Ответы на вопрос

Отвечает Андреевна Аполлинария.

d = a2 - a1 = 7,5 - 7,2 = 0,3

an = 10,2

По формуле - an = a1 + d(n-1) :

10,2 = 7,2 + 0,3(n-1)

10,2 = 7,2 + 0,3n - 0,3

10,2 = 6,9 + 0,3n

0,3n = 3,3

n = 11

a11 = a1 + 10d

a11 = 7,2 + 3 = 10,2

Ответ : a11