9... Знайдіть найменше значення функції у=х²-6x-5.​


Ответы на вопрос

Отвечает Антонов Александр.

Відповідь:    найменше значення функції  y = - 14 .

Пояснення:

  Функція   у = х²- 6x - 5 - квадратична . Її графіком є парабола ,

  вітки якої напрямлені вгору  ( а = 1 > 0 ) . Тому функція набуває

  своє найменше значення у вершині  параболи :

  x₀ = - b/( 2a ) = - (- 6 )/( 2 * 1 ) = 3 ;  y₀ = 3² - 6*3 - 5 = 9 - 18 - 5 = - 14 .