Скоротіть дріб: 6х2-5х+1/6х-2. Розв*яжіть рівняння:х2-5х/х-1 = 6/х-1


Ответы на вопрос

Отвечает Гавриленко Филипп.

Відповідь:

x=6.

Пояснення:

Сократимо дріб 6х²-5х+1/6х-2:

(6х²-5х+1)/(6х-2) = [(2х-1)(3х-1)]/(2(3х-1)) = (2х-1)/2

Розв'яжемо рівняння (х²-5х)/(х-1) = 6/(х-1):

(х²-5х)/(х-1) - 6/(х-1) = 0

(х²-11х+6)/(х-1) = 0

(х-6)(х-1)/(х-1) = 0

Отже, розв'язками є x=6 та x=1, проте x=1 не входить в область визначення виразу, тому відповідь: x=6.