Доведіть, що функція g(x)=4-2x+1/2x²-1/3x³ спадає на R


Ответы на вопрос

Отвечает Аскерова Лейла.

g(x) = 4 - 2x + 1/2·x²- 1/3·x³

g'(x) = (4 - 2x + 1/2·x²- 1/3·x³)' = -2 + x - x²;

g'(x) = 0;

-2 + x - x² = 0;

x² - x + 2 = 0

D = b² - 4ac = 1 - 8 = -7;

Оскільки D < 0, то x² - x + 2 < 0 при будь яких дійсних значеннях аргументу.

Отже, g'(x) < 0 при x ∈ R, а отже функція g(x) спадає при x ∈ R.