моторний човен пройшов 16км озером,а потім 15 км річкою, що впадає в це озеро, за 1 год. Швидкість

течіё річки становить 2км/год. знайдіть власну швидкість човна.

Ответы на вопрос

Отвечает Горенкова Розочка.

Нехай власна швидкість човна х км\год(це також буде швидкість човна по озеру), тоді проти течії швидкість човна (х-2) км\год.

За мовою задачі складаємо рівняння:

16\х+15\(х-2)=1

16(х-2)+15х=х(х-2)

x^2-2х-16x+32-15x=0

x^2-33x+32=0

(x-1)(x-32)=0

x=1(що неможливо - швидкість човна не може бути меншої за швидкість річки)або x=32

Відповідь 32 км\год