Лінза дає чітке зображення предмета на екрані. Відстань від лінзи до екрана 60см, фокусна відстань

лінзи-10см. Визначити оптичні силу лінзи і відстань від предмета до лінзи.

Ответы на вопрос

Отвечает Тимченко Артём.
1/f¹=1/S¹-1/S;⇒1/S=1/S¹-1/f¹=(f¹-S¹)/S¹·f¹;⇒S=S¹f¹/(f¹-S¹);
S¹=60 см;f¹=10 см=0,1 м;S=?Ф=?
S=60·10/(10-60)=600/(-50)=-12(см);
Ф=1/f¹=1/0,1=10 дптр.