Два однакових тіла масою 5 кг кожне лежать на горизонтальній поверхні й зв’язані нерозтяжною

ниткою. З яким прискоренням рухається система тіл, якщо на праве тіло діє сила 50 Н, а коефіцієнт тертя дорівнює 0,2? Чому дорівнює сила натягу нитки?

Ответы на вопрос

Отвечает Киямов Артур.

Ответ:

1. Рисунок не дан.

2. Система тіл рухається з прискоренням a = (F - Fтр) / (m1 + m2), де F - сила, що діє на праве тіло, m1 і m2 - маси тіл. За другим законом Ньютона сила, що діє на ліве тіло, дорівнює силі натягу нитки, тому сила натягу нитки дорівнює 50 Н. Для знаходження сили тертя Fтр скористаємося умовою рівноваги в напрямку, перпендикулярному до нитки: Fтр = μN, де N - сила реакції опори, рівна силі тяжіння двох тіл, тобто N = (m1 + m2)g. Тоді Fтр = μ(m1 + m2)g. Підставляючи значення, отримуємо a = (50 - 0,2 10 9,8) / (5 + 5) ≈ 3,92 м/с².