Порівняй витрати електроенергії на одержання електролітичним шляхом однакових мас алюмінію і міді,

якщо за нормами напруга на ванні під час одержання алюмінію в 49раз(ів) більша ніж під час рафінування міді. Електрохімічні еквіваленти алюмінію і міді дорівнюютьkAl=0,093⋅10−6кгКл,kCu=0,33⋅10−6кгКл.

Ответы на вопрос

Отвечает Семкин Женя.

Ответ:

Для порівняння витрат електроенергії на одержання однакових мас алюмінію і міді за допомогою електролізу, ми можемо використовувати закон Фарадея електролізу, який визначає зв'язок між кількістю заряду (Q), масою речовини (m) і електрохімічним еквівалентом (k):

Q = m * k.

Закон Фарадея також говорить нам, що кількість заряду (Q) є добутком струму (I) на час (t):

Q = I * t.

Отже, ми можемо записати:

I * t = m * k.

Щоб порівняти витрати електроенергії, ми можемо використовувати вираз для електричної роботи (W), який визначається як добуток напруги (V) на кількість заряду (Q):

W = V * Q.

Враховуючи, що Q = I * t, ми можемо записати:

W = V * (I * t) = V * I * t.

Таким чином, витрати електроенергії пропорційні добутку напруги, сили струму і часу. Через те, що дано, що напруга на ванні під час одержання алюмінію в 49 разів більша, ніж під час рафінування міді, ми можемо сказати, що витрати електроенергії на одержання алюмінію будуть приблизно 49 разів більшими, ніж на рафінування міді при однакових масах речовини.