Физика 9 кл. Потяг масою 2200т що рухався зі швидкістю 54км/год зупинився, поройшовши після початку

гальмування шлях 1.5 км. Обчислити коефіцієнт опору, час гальмування. А 0.075; 200с В 0.0075; 200с С 0.75 3х

Ответы на вопрос

Отвечает Истомина Анастасия.
Спочатку необхідно знайти початкову кінетичну енергію потяга, яка буде дорівнювати кінетичній енергії при зупинці:

E₁ = (1/2) * m * v₁²

де m - маса потяга, v₁ - початкова швидкість.

Переведемо вихідні дані в СІ систему одиниць:

m = 2200 т = 2200 000 кг

v₁ = 54 км/год = 15 м/с

Тоді:

E₁ = (1/2) * 2200000 кг * (15 м/с)² = 1237500000 Дж

Кінетична енергія при зупинці (коли швидкість дорівнює 0) дорівнює 0 Дж, тому різниця між цими значеннями буде використовуватись для визначення опору:

ΔE = E₁ - E₂

де E₂ - кінетична енергія при зупинці.

Так як відомо, що потяг проходив 1.5 км під час гальмування, можна обчислити середню силу опору:

F = (m * a) = (ΔE / d)

де a - середнє прискорення гальмування, d - відстань, на яку гальмував потяг.

Тоді:

a = (v² - v₁²) / (2 * d)

a = ((0 м/с)² - (15 м/с)²) / (2 * 1500 м) = -0.75 м/с²

F = (ΔE / d) = (1237500000 Дж / 1500 м) = 825000 Н

Тепер можна обчислити коефіцієнт опору:

k = F / (m * g)

де g - прискорення вільного падіння.

Тоді:

k = 825000 Н / (2200000 кг * 9.81 м/с²) = 0.004

Тепер можна обчислити час гальмування, використовуючи формулу:

t = v / a

де v - початкова швидкість, a - середнє прискорення гальмування.

Тоді:

t = 15 м/с / 0.75 м/с² = 20 с

Отже, коефіцієнт опору становить 0.004, а час гальмування становить 20 с.
Отвечает Иванова Полина.

Ответ:

в

Объяснение:

Коефіцієнт опору, який протидіє русі потяга, можна обчислити за формулою:

k = F / (m * g),

де F - сила опору, яка протидіє русі потяга, m - маса потяга, g - прискорення вільного падіння.

З формули руху з прискоренням можна отримати час гальмування:

t = (v - 0) / a,

де v - початкова швидкість, a - прискорення, що викликає силу опору.

Шлях, який пройшов потяг, дорівнює 1.5 км = 1500 м.

Переведемо швидкість потяга в метри на секунду:

v = 54 км/год = 15 м/с.

Маса потяга:

m = 2200 т = 2 200 000 кг.

Прискорення викликане силою опору можна знайти з формули руху з прискоренням:

a = (v - 0) / t = v / t.

Сила опору F визначається за допомогою закону збереження енергії:

1/2 * m * v^2 = F * d,

де d - шлях, який пройшов потяг до зупинки.

Отже, F = (1/2 * m * v^2) / d.

Підставляємо відомі значення:

F = (1/2 * 2 200 000 * 15^2) / 1500 = 165 000 Н.

Тепер можемо знайти прискорення, яке викликає силу опору:

a = F / (m * g) = 165 000 / (2 200 000 * 9.81) ≈ 0.0075 м/с^2.

Час гальмування:

t = v / a = 15 / 0.0075 = 2000 с.

Отже, коефіцієнт опору становить:

k = F / (m * g) ≈ 0.0075.

Таким чином, правильна відповідь: B) 0.0075; 200 с.