Розширюючись за постійного тиску 1 кмоль ідеального газу виконав роботу 831 кДж. Початкові об'єм і

температура газу становили 5 м³ і 350 К відповідно. Знайдіть температуру, тиск і об'єм газу в кінцевому стані.

Ответы на вопрос

Отвечает Кравченко Катя.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

p - const

υ = 1 кмоль = 1000 моль

A = 831 кДж = 831 000 Дж

V₁ = 5 м³

T₁ = 350 К

______________

T₂ - ?

p - ?

V₂ - ?

1)

Работа газа при изобарном процессе:

A = ν·R·ΔT

ΔT = A / (ν·R)  = 831 000 / (1000·8,31) = 100 К

ΔT = T₂ - T₁

T₁ = T₁ + ΔT = 350 + 100 = 450 К

2)

По закону Гей-Люссака:

V₂ / V₁ = T₂ / T₁

V₂ = (T₂ / T₁ )·V₁ = (450/350)·5 ≈ 6,4 м³

3)

Работа:

A = p·(V₂ - V₁)

p = A / (V₂ - V₁) = 831 000 / (6,4 - 5) ≈ 590 000 Па