3. Ардак алканың күмістен жасалғанын тексеру үшін оның салмағын ауада және суда өлшеді. Өлшеу

нәтижелері: p ayu =16.4 H Poy 14,6 H; а) Неліктен ауадағы алқаның салмағы судағы салмағына қарағанда аз? Б) Алқаның күмістен жасалғанын тексеру үшін келесі шамаларды анықтау керек. 1) алқаның массасы 2) алкага эсер ететін кері итеруші күш 3) алқаның көлемі 4) алканың тығыздығы 5) Кесте бойынша Ркүміс [1] [1] [1] [1] [1] 10500 кг/м. Ардак қандай нәтижеге келді? [1]​

Ответы на вопрос

Отвечает Онгарбай Бакдаулет.

Ответ:

А Архимед күшінің әсерінен судағы салмақ аз

Б 1 m=P/g=16.4÷10=1.64

2 Fk=F1-F2=16.4-14.6=1.8H

3 V=m÷p=1.64÷10500~~0.0002

4 p=F÷gV=1.8÷10×0.0002=1.8÷0.002=900

C Алқа күмістен жасалынбаған

Объяснение: