ДАЮ 100 БАЛІВ! Який об'єм води і який об'єм ртуті можна нагріти на 1 К маючи 1 Дж теплоти?

Відомо, що теплоємність ртуті 140 Дж/(кг*К), густина ртутi 13546кг/м.куб. Теплоємність води 4200 Дж/(кг*К), густина води (при 3.98 C) 1000 кг/м.куб. Відповідь надати у кубічних сантиметрах.

Ответы на вопрос

Отвечает Олейников Владимир.

Ответ:

Воды 0,238 см³

Ртути 0,527 см³

Объяснение:

Q=1 Дж    ΔT=1 K    

c1=4.2*10³ Дж/(кг*К)    ро1=10³ кг/м³

c2=140 Дж/(кг*К)      ро2=13546 кг/м³

V1=?     V2=?

m1=po1*V1       m2=po2*V2

Q=c1*m1*ΔT

V1=Q/(c1*po1*ΔT)=1/(4.2*10³*10³*1)=0.238*10⁻⁶ м³

Q=c2*m2*ΔT

V2=Q/(c2*po2*ΔT)=1/(140*13546*1)=0.527*10⁻⁶ м³

===================================